בדוק את העסק שלך

אימון מנהלים

אימון מנהלים – למה זה חשוב?

אימון מנהלים הוא דרך אפקטיבית ויעילה להשגת שיפור משמעותי בזמן קצר יחסית בתפקוד המנהלים בארגון. כאשר הוא מותאם לצרכי הארגון ולמשימותיו הייחודיות אימון מנהלים יתבטא כמעט מיידית בשיפור תהליכי העבודה בארגון, בהגדלת היקף מכירות ובהגברת תפוקה משמעותית.

הקמה וביסוס של שדרה ניהולית מוצלחת ואיתנה היא אבן דרך במסלול הצמיחה של כל עסק. שלב חשוב בתהליך זה הינו בחירה נכונה של כוח אדם איכותי ומתאים אך זהו רק השלב הראשון בתהליך.

שלב חשוב לא פחות הוא הקניית כלים מתאימים לצוות הניהולי, כאלה אותם יוכל ליישם בעת שהוא ניצב בפני קבלת החלטות חשובות או צריך להפעיל צוות עובדים בצורה מוצלחת.

אימון מנהלים תורם משמעותית לצמצום העלויות, צמיחת הרווחים, הגברת שביעות הרצון בקרב העובדים ובפרמטרים רבים נוספים. כל זאת תוך שימור יחס החזר השקעה גבוה ומשתלם.

תהליך מובנה וממוקד

ייחודו של אימון מנהלים כתהליך שיפור ארגוני, טמון בשילוב שהוא עושה בין צפייה וחקירה של תהליכי העבודה במורד סולם ההיררכיה הארגוני ובין מתן פתרונות אינהרנטיים ונקודתיים, לבעיות השונות הצפות בעבודתם של המנהלים.

במרכזו של התהליך עומדת ההבנה כי מעבר לתפקידו בארגון, קיים אצל כל מנהל גם סולם ערכים ורצונות אישי הייחודי רק לו. שילוב מוצלח בין שני כובעיו אלה של המנהל הוא הדרך להפיכתו לנכס של ממש לארגון. פיתוח מנהלים תוך הבנה של הדברים המניעים אותם תאפשר לארגון לרתום אותם למטרותיו בצורה טובה יותר שתתבטא בתוצאות טובות יותר לאורך זמן.

עובדים מוכשרים רבים מתקשים לעשות את המעבר הדרוש בדפוסי החשיבה בעת הפיכתם למנהלים. עבור מנהלים חדשים אימון מנהלים עשוי להיות תהליך קריטי במיוחד המקצר את תקופת הניסוי וטעייה האופיינית למנהלים רבים בתחילת דרכם.

בדומה לתחומים כמו ספורט או אמנות, גם ניהול הוא שילוב של יכולת בסיסית הקיימת בעובד לצד תרגול מתמשך העוזר לו למצות את יכולותיו.

אימון מנהלים יתרגל עם המנהלים הנעה מוצלחת של עובדים מסוגים שונים, קבלת החלטות והתמודדות עם דילמות ניהוליות.

למי זה מתאים?

אימון מנהלים יתרום למגוון רחב של ארגונים. ארגונים המצויים בתהליך של צמיחה מוגברת יפיקו רבות מקיצור תקופת המעבר של עובדים המקודמים לתפקידי ניהול באמצעות אימונם והכנתם לסיטואציות השונות שיעמדו בפניהם כמנהלים.

ארגון העומד בפני סביבה עסקית משתנה או כזה המזהה דעיכה בתפקודן של מחלקות בתוכו צריך להשתמש באימון מנהלים, כדי לרתום את מנהליו בצורה טובה יותר למשימות העומדות בפניהם ולפתח אצלם מנהיגות אישית ויכולות חשיבה מחוץ לקופסה.

שיכלול מתמיד של יכולותיו של הצוות הניהולי הוא נדבך מהותי בהצלחתו של ארגון ואימון מנהלים הוא דרך ייחודית לעשות זאת.

אימון מוצלח של מנהלים הוא גם פונקציה של הניסיון והיכולות שמביא עימו צוות האימון.

מאמן עם ניסיון מוכח ברבדים שונים של ייעוץ עסקי וניהול, לצד יכולות הדרכה והנעה יעשה את ההבדל בין אימון טוב למעולה ולכן אנחו ב- ADVISING דואגים להבטיח זאת בדרך לתוצאות מצוינות.

 

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ