בדוק את העסק שלך

הוצאה מיותרת או חבל הצלה לעסק?

האם ייעוץ עסקי משתלם?

חברות גדולות רבות שוכרות שירותים של חברה לייעוץ עסקי בעיתות משבר או לפני פיתוח עסקי. השירותים מהווים אלמנט הכרחי כאשר בעל עסק או מנכ"ל של חברה מבין כי דרוש שינוי בהתנהלות העסק באופן גורף או באופן נקודתי יותר.

אך בכל הנוגע לייעוץ לעסקים קטנים – הרבה מבעלי עסקים סבורים כי ייעוץ מסוג זה הוא בגדר מותרות. מה שהם לא תמיד מודעים אליו הוא כי ייעוץ אפקטיבי יכול לשמש כמקפצה לעסק שלהם.

לפעמים שכירת חברה לייעוץ עסקי יכולה להיות הגורם המכריע שמבדיל בין הצלחה לכישלון.

אז מדוע משתלם לשכור שירותי חברה לייעוץ עסקי ?

ייעוץ עסקי הוא ייעוץ המגיע מאנשי מקצוע חיצוניים. חברה לייעוץ עסקי מגיעה לעסק או לחברה ומבצעת אבחון מקצועי לאפיון התנהלות של העסק במבט אובייקטיבי חיצוני ומקצועי.

היועץ מגיע בדרך כלל חמוש בהשכלה של יועץ עסקי מוסמך ובנוסף ניסיון מעשי בעולם העסקים. חברה לייעוץ עסקי תגיע עם ניסיון של עבודה בשני צידי המתרס: כמנכ"ל של חברה או עסק וכיועץ ארגוני לעסקים בכל הגדלים.

תפקיד היועץ הוא לגבש ולהוביל תהליך שמבוסס על תוצאות האבחון לעסק שנמצא במשבר, תוך הכוונה לדרך הטובה והיעילה ביותר ובניית אסטרטגיה שיווקית.

איש המקצוע נותן הדרכה לייעול כוח האדם בעסק, ניהול זמן נכון, גיבוש תהליכים של פיתוח עסקי, פתרון משברים, מסייע בהתמודדות בתחרות, תזרים מזומנים ועוד.

מלבד זאת, איש מקצוע יוכל לתת חוות דעת מקצועית האם העסק רווחי ובעל פוטנציאל והאם כדאי לחשוב פעמיים לפני שנשים את החסכונות שלנו על קרן הצבי.

מהן הבעיות בהן יכול להיתקל עסק קטן או בינוני?

המשפט "מרבה נכסים מרבה דאגות" רלוונטי בהרבה תחומים בחיים ובמיוחד לעסקים קטנים. בין אם מדובר בעסק גדול או קטן – ישנם מצבים בהם אנו חייבים חברה לייעוץ עסקי על מנת לשרוד, להתאושש, לנער את האבק מעלינו ולתת פייט הולם.

בעיות כמו פתיחה של עסק מתחרה או רשת גדולה באותה העיר, קביעת מחירים בשוק תחרותי, אבטלה סמויה של עובדים, לחצים כספיים, רווחים קטנים ועוד מגוון נושאים – הופכים את העסק למאתגר ורווי סיכונים.

חברה לייעוץ עסקי תדע לא רק לפתור את אותן הבעיות אלא גם לזהות הזדמנויות ואלמנטים נוספים בעסק כמו למשל: הדגשת הצדדים החזקים בעסק, חיזוק החולשות, הארה של הזדמנויות עסקיות חשובות, תכנון אסטרטגיה שיווקית, ניהול ישיבות וניהול זמן, בקרת איכות, מתן כלים לניהול יעיל יותר, ניהול כספים חסכוני ועוד מגוון שירותים ממוקדי לקוח.

בנוסף יש להבין כי עסק קטן יכול להכיל מאתיים עובדים או עשרה עובדים, אך  חברה לייעוץ עסקי המעניקה שירותים לעסקים קטנים היא טובה וממוקדת יותר במתן הייעוץ, זאת כי היא מתמקת בכל עסק ומאפשר שירות פרטני ויחס אישי.

שאלות? אל תהססו ליצור איתנו קשר אישי!

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ