X
יש לנו הצעה מיוחדת לבעלי עסקים:


*פגישת אבחון עם מומחה לייעוץ עסקי חינם!

ייעוץ לעסקים משפחתיים

יעוץ לעסקים משפחתיים – כך עושים זאת!

עסקים משפחתיים נפוצים יחסית ומחקרים מראים כי הם נוטים להיות רווחיים ויציבים יותר בהשוואה לעסקים אחרים. יחד עם זאת לצד תוצאות מרשימות חווים עסקים משפחתיים דילמות מורכבות וקונפליקטים ייחודיים.

אם אתה חושב להקים עסק משפחתי או לערב בני משפחה בעסק קיים חשוב כי תהיה מודע למכלול היתרונות והחסרונות הכרוכים בעסק מסוג זה, למלכודות הטמונות בדרך ולדרכים לדלג עליהן. בדרך זו תוכל לשלב כבר בתוכנית העסקית מודל מתאים שיגביר את הסיכויים שהעסק המשפחתי שלך יהפוך לסיפור הצלחה.

ניתן להצביע על יתרונות רבים בניהול עסקים משפחתיים כשהמרכזי שבהם הוא הנאמנות. נאמנות לעסק כמו זו הקיימת בקרב בני משפחה, אינה קשורה בדרך כלל למעמד ההיררכי או התפקיד שממלאים בעסק, קשה מאוד למצוא זאת אצל עובדים שאינם במסגרת משפחתית. בני המשפחה חשים שייכות לעסק והזדהות עם מטרותיו ולכן מחויבותם למימוש חזון העסק גבוהה.

אולם לצד יתרונות אלה קיימים חסרונות לא מעטים: העקרונות הכלכליים הנדרשים לניהול תקין של עסק מוחלפים לעיתים בטעות בערכים משפחתיים, איוש המשרות עלול להיקבע לפי שיקולים משפחתיים המתעלמים מהכישורים האישיים הנדרשים לביצוע התפקיד, הגדרות התפקיד אינן תמיד ברורות דבר היוצר בלבול וסרבול בקבלת החלטות. גם האינטימיות והקרבה הנתפסים כיתרון עלולים להביא למתח וקונפליקטים ואף לפגום בחדשנות העסקית.

 

הקונפליקטים השכיחים והימנעות מהם

עסקים משפחתיים מועדים יותר למספר קונפליקטים וזאת משום אופי הקשרים בין העובדים אשר הינם בני משפחה. הכרת הקונפליקטים המועדים מראש מסייעת להימנע מהם.

תגמול כספי – שכר בסיס, בונוסים והטבות נלוות הניתנים בדרך כלל לעובד על סמך כישורים, ותק ותרומה להצלחת העסק, מהווה קונפליקט בעסקים משפחתיים סביב הפער הקיים לעיתים בין גובה התגמול המשולם לבן משפחה אל מול תרומתו להצלחת העסק.

תחרותיות – תחרות בריאה בין עובדים המעודדת להישגים ומהווה אבן דרך בהתפתחות וצמיחה של עסקים יכולה להפוך לקונפליקט בעסקים משפחתיים וזאת כיוון שבני משפחה נוטים להגן, לעודד ולחזק האחד השני, דבר העלול להוריד את רמת התחרותיות בינהם ולהביא לחוסר יכולת של העסק להתמודד בשוק תחרותי מחד או ליריבות משפחתית מאידך.

חוסר בהירות – בעסקים משפחתיים קיים חוסר בהירות בעיקר סביב חלוקת התפקידים, הגדרות תפקיד, מרחב הפעולה והסמכויות של כל אחד. סיטואציה זו יוצרת תקוות, ציפיות וערכים לא מתואמים בקרב ממלאי התפקידים לצד סרבול ובלבול המערכת הניהולית, כפילות תפקידים וכפילות מנהלים.

 

ניהול נכון של עסקים משפחתיים

עסק משפחתי שמאריך ימים מאופיין בדרך כלל בתכנון עסקי הכולל נהלי עבודה וחוקים ידועים מראש, חלוקת תפקידים ברורה, תחומי אחריות וסמכויות תפקיד מוגדרים ושיקולים הנעשים עד כמה שניתן ממניעים עסקיים וענייניים. בנוסף עסקים משפחתיים מצליחים מתנהלים כעסקים רגילים ולא מאפשרים ל”חוסר הפורמליות” ביניהם לוותר על התנהלות נכונה וברורה. כך עסקים אלו דואגים להצבת יעדים, ניהול ישיבות ומקיימים נהלי עבודה ברורים ומוסכמים.

יש להגדיר כי בכל הנוגע לעסק המטרות העסקיות קודמות לרצונות האישיים של בני המשפחה, התגמולים הכספיים צריכים להיות מותאמים לרמת התפקיד ולתוצאות העסקיות ומומלץ כי יתאמו את רמות השכר המקובלות במשק.

אולם בראש ובראשונה, בעסקים בכלל ובעסק משפחתי בפרט, חשובה התקשורת הבינאישית. עסקים מסוג זה רגישים במיוחד ויש לדעת לשלב בצורה המיטבית את מטרות העסקיות עם אינטליגנציה רגשית.

בשל הרגישות ומורכבות בהקמה וניהול של עסקים מסוג זה מומלץ להיעזר בייעוץ עסקי שיסייע בהגדרת כללי היסוד המנחים או בפתרון קונפליקטים קיימים. מעבר לניסיון, מביא עימו היועץ העסקי חוות דעת חיצונית ואובייקטיבית ושיקול דעת נקי שעניינו בראש ובראשונה הצלחת העסק שלך.

ייעוץ לעסקים משפחתיים, במסגרת שיטת הייעוץ העסקי של Advising, יסייע בתכנון נכון והגדרת תהליכי עבודה המותאמים במיוחד למבנה ואופיו הייחודי של העסק.

 

יש לך עוד שאלות? אנו כאן בשבילך: 1-700-708-728