X
יש לנו הצעה מיוחדת לבעלי עסקים:


*פגישת אבחון עם מומחה לייעוץ עסקי חינם!

כח אדם

גיוס כח אדם

כח אדם בארגון, הוא אחד היסודות החשובים עליו מתבססת פעילות החברה על כל רבדיה. כח אדם אשר מגויס לשורות הארגון יקבע את מידת הצלחתו של העסק בעמידה ביעדים, את סביבת העבודה ואת רווחיות החברה כפועל יוצא מחיסכון בעלויות כח אדם שאינו פרודוקטיבי דיו.

לגיוס כח אדם שאינו מתאים לחברה, יש השפעות שליליות רבות על פעילותו של העסק וזאת החל מבזבוז משאבים כתוצאה מעלויות הגיוס והמיון, עלויות הכשרת העובד ושילובו במערך החברה הקיים ומילוי החוסרים הנוצרים כתוצאה מפיטוריו של עובד לא מתאים תוך הטלת העומס על שאר הצוות.

חוסר היציבות, התחלופה המהירה וריבוי המטלות על כתפי העובדים הוותיקים גורם לתחושת תסכול, לחץ והתנגדויות.

פרמטרים חשובים בתהליך גיוס כח אדם

גיוס כח אדם מהווה תהליך בעל כמה וכמה שלבים ומומלץ לבצע את עבודת ההכנה הנדרשת מראש, בכדי לדעת בבירור מהם התכונות והמיומנויות אותן מבקש הארגון למצוא במועמד הפוטנציאלי.

הגדרה ממוקדת בשלב זה תסייע רבות בניסוח מודעת הדרושים של החברה. מומלץ אף לפרסם את היקף השכר המוצע לתפקיד על מנת לנפות, כבר בשלב מקדמי זה, מועמדים שאינם מתאימים.

ראשית, מומלץ להגדיר במדויק מהו התפקיד אותו יידרש המועמד למלא בארגון. כאן קיים הבדל מהותי בין תפקיד חדש אשר קיים צורך בהיווצרותו לבין תפקיד אשר אויש זה מכבר והעובד שכיהן בתפקיד הועבר מתפקידו, פוטר ונסיבות נוספות.

באיוש תפקיד חדש, יש להקפיד על הגדרה פרטנית ככל האפשר של מהות התפקיד והמשימות, הכישורים אשר נדרשים ממועמד כדי להצליח בתפקיד זה, הניסיון ועוד.

במקרה של משרה קיימת, מומלץ לנצל את ההזדמנות ולבדוק האם ההגדרות הקודמות עודן מתאימות או שיש לבצע התאמה מסוימת לפועלו של הארגון בהווה. במסגרת עבודת ההכנה, מומלץ להתחשב באופי התקשורת, בסביבת העבודה, סוגיות כגון גיל ושעות פעילות, תרבות ארגונית ונוספים.

חשוב לזכור כי עובד, מיומן וכשיר ככל אשר יהיה, אשר אינו מתאים באופיו לסביבה הארגונית, לא יוכל להשתלב בחברה והחסמים שיוצרו ימנעו ממנו לבצע את עבודתו בצורה אפקטיבית. תוך ריאיון העבודה מומלץ לדלות פרטים אודות במידה רבה ככל שניתן. הפרטים החשובים לא כוללים רק את מיומנויות העובד, הכשרתו וניסיונו המקצועי.

רצוי לבדוק את התנהלותו של המועמד במקום העבודה הקודם שלו, הסיבה לעזיבתו, במה הצטיין בעבר, מה היו יחסיו עם מנהלו האישי ומהם הקשיים בהם נתקל. לאחר שהסתיים שלב הראיון מומולץ מאוד לדבר עם ממליצים התנהלותו בעבר.

פיתוח מנהלים, אשר כולל ייעוץ וסיוע בנושאים כגון קבלת החלטות וקידום האצלת סמכויות, יעמדו למנהל בבואו לקבל החלטות חשובות מסוג זה.

יתרונות הייעוץ הארגוני בתהליך גיוס נכון

תהליך גיוס כח אדם בארגונים הוא ארוך ומורכב ולא בכדי. תהליך זה כולל שלבים ובדיקות אותן יש לבצע במסגרת בחינת התאמתו של המועמד לתפקיד. כך, גם גיוס עובד אחד או שניים לעסק קטן הוא משמעותי ועדיף שיתנהל בצורה מקצועית ונכונה בכדי להביא להצלחת העסק.

ייעוץ עסקי המתווה את כל השלבים בתהליך גיוס נכון יחסוך משאבים רבים, עלויות גיוס והכשרה, ויביא לתוצאות בעבודה אפקטיבית של העובד המתאים ביותר עבור העסק שלכם.

Advising מתמחה בייעוץ עסקי אישי ומקצועי המיועד לחברות וארגונים. אנו מציעים ללקוחותינו שירות חדשני ואקסקלוסיבי, על מנת לענות על הצרכים של הארגון ולסייע לו בגיוס כח אדם, ניהול והנעת עובדים.

נכתב ע"י

אסי קומבליס - יועץ עסקי וארגוני
אסי קומבליס - יועץ עסקי וארגוני
לימודי תואר ראשון בניהול ופסיכולוגיה.‬
‫יועץ ארגוני מוסמך מטעם אוניברסיטת בר-אילן.‬
‫בתפקידו משלב אסי ניסיון של 20 שנה בניהול והקמת‬
‫עסקים, וייעוץ ארגוני ועסקי לחברות ועסקים,‬
‫השכלה אקדמית רחבה בתחום הייעוץ הארגוני וידע‬
‫מעשי שצבר בתפקידים בכירים שמילא בעבר כמנכ”ל,‬
‫מנהל שיווק ויועץ עסקי. איש ים, חובב גלישת רוח.‬