בדוק את העסק שלך

מידע שכל בעל עסק צריך לדעת על הבנק שלו

עמלות בנקים וניהול עסק נכון

כאשר אנו מנהלים חשבון בנק פרטי, העמלות מסתכמות בכמה שקלים כל חודש ולא נראות מאד משמעותיות וזאת משום שהפעולות שאנו מבצעים אינן רבות מידי או גדולות מידי.

אבל כאשר אנו פותחים חשבון עסקי, חשוב לדעת כי העמלות גדלות – הן מבחינת הסכום והן מבחינת הכמות, ולכן כדאי לנהל את החשבון העסק ותזרים המזומנים בצורה נכונה.

אז מה עלינו לדעת על עמלות הבנקים לניהול עסק נכון, וכמה עצות טובות שיובילו אותנו לחסכון ופיתוח עסקי.

אחידות עמלות בנקים

בכל הנוגע לנושא עמלות בנקים חשוב לדעת כי עמלות אינן אחידות בכל הבנקים להבדיל מאחוזי מע"מ, מיסים וכדומה.

עמלות בנקים משתנות בין בנק לבנק, חשוב לדעת מהו הבנק המשתלם ביותר לניהול העסק שלך. את ניהול החשבון בבנק מסוים מחליטים לנהל ארגונים ועסקים רבים תוך שיקולים שונים.

ניתן לברר בעצמך מהו הבנק המתאים ביותר לעסק שלכם, או שניתן להתייעץ עם יועץ עסקי מטעמכם שיערוך עבורכם בדיקה מול הבנק. עם זאת דעו כי בהתייעצות עם בנקאי קיים סיכון כי לא תמיד עובד הבנק יהיה אובייקטיבי. ייעוץ מקצועי מטעמכם, ינתב אתכם לבנק אחר במידה וכדאיות הניהול תהיה בבנק אחר.

מדוע הבנקים לוקחים עמלות?

עמלות בנקים הם אלמנט שלעיתים איננו ברור במיוחד. בעלי חשבונות רבים מרגישים קצת לא בנוח כאשר נלקחת מהם עמלה של 160 ₪ על פתיחת תכנית חסכון, או 68 ₪ על חריגה בחשבון, שלא נדבר על 11.5% עמלה על חריגות.

ובכל זאת, באמצעות השוואת עמלות בבנקים שונים ניתן להבין מהו הבנק עם העמלות הנמוכות ביותר.

בנק הפועלים נחשב מבין הבנקים הגדולים שקיימים בארץ, לבנק עם העמלות הנמוכות ביותר ברוב השירותים.

לדוגמא: בנק הפועלים לוקח עמלה של 1.35 ₪ לניהול חשבון חודשי, בעוד שאר הבנקים לוקחים סכום גבוה יותר ואף כפול. אך שימו לב שמידע זה משתנה מיום ליום, לכן כדאי ורצוי לבצע סקר ביו הבנקים כמה פעמים בשנה.

מהם הטיפים המרכזיים לניהול חשבון עסקי נכון

אל תתביישו להתמקח! בשוק הישראלי כמעט כל תשלום על מוצר או שירות ניתן למיקוח. אם אתם מרגישים כי העמלות שגובים מכם בבנק גבוהות מידי – התמקחו.

נהלו שיחה עם הפקיד והסבירו לו שהעמלה גבוהה מידי ואף בררו מהי העמלה המקבילה בבנקים אחרים. אם מצאתם עמלות נמוכות יותר אל תהססו להעביר את החשבון לבנק אחר. עקבו אחר פעולות הבנק שלכם.

בדקו מהן הפעולות שאתם מרבים לקיים בחשבון. האם מדובר בהעברות כספים? משיכות רבות? חלוקה והזמנת פנקסי צ'קים? אם אתם עובדים עם צ'קים, חשוב למצוא את הבנק בו הפנקסים הכי זולים, הן מבחינת ההזמנה והעמלה על הפקדת צ'קים.

אם אתם עובדים עם אשראי, בדקו איזה בנק יכול להציע לכם את כרטיס האשראי האטרקטיבי ביותר עבורכם.

לעבוד נכון עם תזרים המזומנים שלכם

ריבית על הלוואות

בעלי עסקים רבים לוקחים הלוואות גדולות וקטנות להקמת העסק. הבנקים – חוגגים, לכן, לפני בחירת הבנק המתאים ביותר לעסק שלכם, חשוב למצוא את הבנק שנותן הלוואות משתלמות נוחות, עם הריבית הזולה ביותר.

דעו, ריביות על הלוואות יכולות להגיע לשליש מכמות ההלוואה, לכן חשוב למצוא בנק שמאפשר ריבית נמוכה יחסית.

כיצד עורכים השוואת מחירים בין הבנקים

כיום, על מנת לערוך השוואות מחירים בין הבנקאים וההטבות שאלו יציעו לכם, לא צריך לעבור מבנק לבנק עם פנקס בימי החום ולנגב זיעה קרה מהמצח תוך היאנחות עמוקה, בישיבה מול הבנקאים השונים.

בעולם אינטרנטי תחרותי, מספיק לבצע חיפוש פשוט תחת הכותרת "עמלות בנקים" ולמצוא מידע השוואתי על כל בנק ומחיר העמלות שהוא מציע.

מלבד זאת, תמיד תוכלו לפנות לחברה לייעוץ עסקי שתוכל לייעץ לכם בקשת רחבה של נושאים הקשורים לניהול נכון של תזרים מזומנים, ניהול עסק נכון, השוואת עמלות ובחירת הבנק המתאים ביותר עבורכם.

שאלות? אל תהססו ליצור איתנו קשר אישי!

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ