בדוק את העסק שלך

פיתוח ארגוני

פיתוח ארגוני – מפתח להצלחת העסק שלך

להון האנושי בארגון חשיבות מכרעת ליכולתו של הארגון לבסס הצלחה ארוכת טווח. השקעה בתהליך פיתוח ארגוני היא אבן דרך בפיתוחה של מצבת כוח האדם בארגון ורתימתה למטרותיו בצורה טובה יותר. ארגון בו ההיררכיה הארגונית מפותחת בצורה אופטימלית הוא לרוב ארגון הערוך טוב יותר להתמודד עם אתגרים מסוגים שונים כולל בזמנים עסקיים טובים פחות.

ייעוץ ארגוני הניתן במסגרת שירותי הייעוץ העסקי של Advising מאפשר לעסקים להטמיע בצורה מיטבית עקרונות של עבודת צוות ולבצע ניהול שינויים בארגון בדרך שתאפשר לו לבסס צמיחה ארוכת טווח וביסוס של ליבת העסקים שלו.

שלבים בפיתוח ארגוני

הצורך המוגבר של פיתוח ארגוני מגיע לרוב בשלב הביניים בהקמתו וביסוסו של העסק. לאחר ששלב יישום הרעיון הראשוני לעסק העומד על רגליו הסתיים, עומדים עסקים רבים בפני הצורך להצליח להטמיע שיטות עבודה בקרב מספר עובדים הולך וגדל באופן שמשמר את העקרונות עליהם הושתתה הצלחתו של העסק בימיו הראשונים.

פיתוח מנהלים בדרגי ההיררכיה השונים בארגון תוך מתן דגש גם לדרגי הביניים והטמעה של עקרונות ניהוליים בקרבם, יאפשר להם לבצע פעולות נכונות בעת גיבוש צוות עם התערבות הולכת ופוחתת של ההנהלה הבכירה.

יכולת זו תאפשר לארגון לעבוד בצורה מבוזרת יותר ולחזק את עמוד השדרה האנושי שלו, בדרך שתאפשר לו לבסס את עתידו. פיתוח ארגוני כולל הגדרת תפקידים ברורה בארגון תוך אפיון של תחומי האחריות הנדרשים מכל תפקיד, היכולות הדרושות מהעובד שייבחר למלאו ודרכי הגיוס המומלצות של כוח האדם לאיוש תפקידים מסוג זה.

בארגונים ההולכים וגדלים יכלול פיתוח ארגוני גיבוש של דרכים ליצור התמחות בכל אחד מענפי הארגון על מנת לאפשר לו לשמר את רמת התחרותיות שלו מול המתחרים.

פיתוח מנהלים

ביסוס וחיזוק השדרה הניהולית בארגון הינו נדבך חשוב של פיתוח ארגוני המיועד לשדרג את רמת הפעילות של הארגון על ענפיו השונים. אף עובדים המגויסים לארגון כבעלי ניסיון ניהולי נזקקים להכוונה המאפשרת להם להטמיע את צרכיו הספציפיים של הארגון.

השקעה בפיתוח מנהלים בכל הדרגים היא השקעה הנושאת תשואה חיובית וגבוהה המתבטאת מהר יחסית ובאופן הניתן למדידה בקלות. מנהלים המתפקדים טוב יותר משמעם צוותים טובים יותר של עובדים המודעים ליעדים ולמטרות העומדים בפניהם ומחזיקים במוטיבציה וברצון גבוהים יותר להצליח תחת מנהל שהוכן בצורה טובה יותר לענות על צרכיהם ולרתום אותם לטובת הארגון.

הנעת עובדים

בעת פיתוח ארגוני יפותחו בשיתוף עם הנהלת הארגון דרכים להבטיח כי עובדי הארגון יהיו מתואמים עם האתגרים העומדים בפניו בהווה ובעתיד. כדי להבטיח תפקוד מיטיבי של עובדים מיומנים יש לבנות מתודת תגמול המותאמת לצרכיו וליכולותיו של הארגון ולהטמיע עקרונות הנעת עובדים בקרב הדרגים הניהוליים.

ביסוס של יכולות הנעת עובדים בקרב המנהלים יאפשרו לארגון להתמודד טוב יותר עם שינויים בסביבה העסקית, אשר דורשים לעיתים שינוי במיקוד של צוותי העבודה השונים בארגון וכן עם התחרות המתגברת הדורשת השקעה הולכת וגוברת של מאמצים.

המומחים לייעוץ עסקי של Advising עומדים לרשותך בכל שאלה.

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ