בדוק את העסק שלך

שינוי קריירה

שינוי קריירה כמקור לסיפוק והגשמה עצמית

מקום העבודה בימינו הוא כבר מזמן לא רק מקור פרנסה. זה המקום בו אנו מבלים חלק ניכר מזמננו וחשיבותו כמקור לסיפוק והגשמה עצמית הולך וגדל.

פעמים רבות דווקא כשנדמה שהשגנו מה שרצינו – יציבות, בטחון כלכלי והערכה – עולה הרצון בשינוי, בחידוש, בתנועה. שינוי קריירה הוא הזדמנות להתחלה חדשה והגשמה עצמית.

איך יודעים שהגיע הזמן לשינוי קריירה?

כאשר מרגישים חוסר עניין, תסכול או מגיעים למסקנה כי לא ממצים את הפוטנציאל – זה הזמן לעשות שינוי. לאורך השנים צברנו ניסיון תעסוקתי בתחומים שונים, התנסינו במגוון מטלות וחווינו סביבות עבודה שונות.

התנסויות אלה לימדו אותנו רבות על עצמנו- מה גורם לנו סיפוק והנאה, מהן נקודות החוזק שלנו ומהם הצדדים החלשים.

יש לשאול את עצמנו את השאלה: מה נרצה לשמר ומה נרצה לשנות? רק אחרי שאנו מכירים את עצמנו היטב, נוכל להגיע להחלטה על כיוון מקצועי לקראת שינוי קריירה שישלב באופן המרבי בין אישיותנו למקור הפרנסה המתאים.

היכרות עצמית היא המפתח לניהול ופיתוח קריירה.

האם כדאי לי לפתוח עסק עצמאי ?

לשכירים רבים יש חלום לקחת את הניסיון והידע שצברו, את שעות העבודה וההשקעה המרובה ולרתום אותם למען הקמת עסק עצמאי. המעבר מסטאטוס של שכיר לעצמאי טומן בחובו הזדמנויות רבות, אך עם זאת סיכון לא מבוטל, וישנם שיקולים שצריכים להילקח בחשבון.

ישנו היבט הרגשי- יציאה מאיזור הנוחות אל דרך לא מוכרת הדורשת משאבים נפשיים וכלכליים כאחד, השפעת החלטה של שינוי קריירה הינה יציאה לעצמאות המשפיעה על אורח החיים שלנו ושל הקרובים לנו, והן בהיבט הכלכלי – איבוד מקור הפרנסה הבטוח, ההשקעה הכספית נדרשת, תקופת הביניים בה עלולים להישאר ללא הכנסה.

מהם סיכויי ההצלחה של עסק חדש?

הצלחתו של עסק חדש תלויה במרכיבים רבים: ענף שינוי קריירה או בעצם, תחום העיסוק אותו בוחרים, חסמי הכניסה לענף, המתחרים והתחרות בשוק. תכנון מחושב ונבון בשלב ההתחלתי הכרחי להצלחת העסק.

עוד בטרם הקמת עסק, מומלץ להכין תוכנית עסקית – מסמך המהווה כלי לבחינת הסיכוי מול הסיכון שברעיון העסקי ומספק מענה לשאלות כמו באיזה טווח זמן העסק צפוי להיות רווחי ואיזה רווח הוא עשוי להציג, משמש כלי מכירתי למשקיעים פוטנציאלים, שותפים עסקיים ומפרט את סכום ההשקעה הנדרש.

אנו ב-Advising מתמחים בליווי והקמה של עסקים חדשים ונשמח להעמיד לרשותך יועץ עסקי משלנו.

איך יועץ עסקי עשוי לתרום לתהליך?

יועץ עסקי ילווה וינחה אותך בכל אחד מהשלבים בתהליך-מיקוד ההחלטה על ידי חידוד המשמעויות העולות מההחלטה לשינוי קריירה ולהקמת עסק עצמאי- האם אתה מודע להשלכות והאם אתה מוכן לכך.

תכנון תקופת המעבר והיערכות כלכלית לקראתה – כמה זמן לא תעבוד כלל או תעבוד בשכר נמוך ואילו פתרונות ביניים יכולים לאפשר זאת.

החלטה לגבי התחום ומסגרת העיסוק – יועץ עסקי יתרום מניסיונו המקצועי והיכרותו את השוק העסקי בניית התוכנית העסקית

ליווי באמצעות ייעוץ עסקי יסייע בניהול שינוי קריירה ועשוי לצמצם סיכונים ולהגדיל הזדמנויות באופן שעשוי להגביר את סיכויי ההצלחה של העסק.

קראו: סיפורי הצלחה שלנו

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ