בדוק את העסק שלך

תכנון עסקי

ליווי מקצועי בתהליך תכנון עסקי

תכנון עסקי הוא שירות הניתן על ידי חברות לייעוץ עסקי או לייעוץ ארגוני, הוא מאפשר להגדיר ולתכנן את העתיד העסקי של החברה, ארגון או העסק שלך.

איש המקצוע או היועץ הארגוני יעזור בתכנון ניתוח מידע ויהיה בעל יכולת הסקת מסקנות לצורך תכנון אסטרטגי מוצלח. המטרות הן הגדלת קצב הצמיחה לטווח הרחוק והבטחת יכולת החברה להפיק רווחים.

בתהליך תכנון עסקי יעשו פעולות של איסוף מידע רלוונטי על החברה או העסק שממנו יוכלו להסיק מסקנות על מנת להציב יעדים שידגישו את עתיד החברה וזהותה. לאחר מכן יעשו הכנות לתחזיות עתידיות וזיהוי פערים בין היעדים שהציב לעצמו הארגון או העסק והגעה מהירה ויעילה אל יעדים אלה.

לאחר הגדרת המטרות והכנת התחזיות, תכתב תכנית עסקית על ידי איש המקצוע המשלבת קבלת החלטות ועקרונות פעולה. חברה לייעוץ עסקי או לייעוץ ארגוני כגון ADVISING תבצע מחקר שוק וסקר שווקים שיוכל להגדיר את מצב החברה אל מול המתחרים ואת הצרכי הלקוח.

מעקב תוצאות ותכנון מהלכים אסטרטגיים

בזמן תכנון עסקי כולל יתבצע מעקב אחר התוצאות לעומת התכניות שתוכננו אסטרטגית בהקמת הארגון ובמצבה כיום. יועץ עסקי טוב ידע להצביע על הפעולה הנכונה שתקלע להגשמת היעדים, ועם הזמן גם להגדרה של רווחיות החברה. אם קיים צורך לפתח מוצרים חדשים או להשיק מוצר ולהציע שירות חדש, ידע היועץ הארגוני באיזה פיתוח מדובר ובמה כרוך ויציעו למנהלי הארגון.

המתכנן האסטרטגי או היועץ הארגוני ידע להעריך את החוזקות או החולשות של החברה, וידע להצביע ממה היא מבדלת עצמה החברה מהמתחרים. כמו כן, תיערך הצבעה על איומים ומתחרים המסוכנים להצלחתה של החברה ויתבצע בידול החברה תוך הגדרת חוזקות המוצר או השירות והצורך בו.

הפעולות החשובות שאסור ליועץ העסקי לפספס

אחת הפעולות החשובות ביותר היא הגדרת יעדי החברה. לאחר מכן , תחול הכנת הפעולות הנדרשות להגדלת היקף המכירות וניהול נכון יותר של העסק או הארגון, ומשם תיסלל דרך הפעולה הטובה ביותר להגדרת עתיד החברה והפעולות העתידיות שינקטו. עוד פעולות חשובות אותן יבצעו בתכנון עסקי הן: תכנון העתיד, הבנה של חולשות ואיומים והימנעות מהם והדגשת העוצמות בכל זמן נתון. גם ניהול של תזרים מזומנים טוב יותר, חסכון בהוצאות מיותרות, קיצוץ במשאבים ותכנית הבראה לעסק הן חלק מתפקידיו של יועץ ארגוני.

לסיכום נאמר כי תכנון עסקי נכון יכלול תהליך איסוף מידע הרלוונטי, ניתוחו ויכולת הסקת מסקנות לצורך בניית אסטרטגיה מוצלחת.

עוד יכלול הכנת תוכנית עסקית, מתן ייעוץ להווה ולעתיד, מתן ייעוץ אסטרטגי ואסטרטגיה שיווקית ואיסוף מידע, ניתוח מידע שיובל לדרך פעולה נכונה יותר, הסקת מסקנות, קבלת החלטות, וניתוב עקרונות פעולה בהווה ובעתיד.

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ