בדוק את העסק שלך

תקשורת בין אישית

עושים עסקים – תקשורת בין אישית בעסקים

תקשורת בין אישית היא האמצעי הראשוני ביחסים ובאינטראקציות בין בני אדם בסביבת העבודה, הלימודים, הבית והזוגיות. תקשורות בינאישית טובה יכולה להוות תרומה אדירה ודרך למנף יחסים הקשורים לעסק או חברה בהם מעוניינים להגדיל את מעגל הלקוחות ולקיים מערך חברתי בריא ומתפקד יותר בין העובדים.

מהי תקשורת בין אישית?

לפני שנדון בתקשורת בינאישית טובה ויעילה ותרומתה להצלחת עסק או לניהול נכון ואפקטיבי יותר של עסק או חברה, נגדיר מהי תקשורת בין אישית. תקשורת בין אישית היא בראש ובראשונה אינטראקציה בין אנשים רבים ושונים בתוך החברה. חקר תקשורת בין אישית, חקר שפת הגוף, ואינטליגנציה רגשית עוזרים לאנשי המקצוע המתמחים בניהול נכון של תקשורת בין אישית לנתח ולהבין כיצד אנשים שונים מתקשרים אחד עם השני, ובאילו כלים עלינו לנקוט על מנת לנהל ולהניע עובדים בהקשר העסקי.

בהקשר הפרטי, תקשורת בין אישית היא כל היבטי התקשורת השונים כגון: דיבור, שיחות, הקשבה, הבעת רגשות, שכנוע, הבעת רעיונות ועוד מגוון של דרכים לתקשר אחד עם השני. בעולם העסקים תקשורת בין אישית תעזור לנו בעיקר בהבנת הפנייה הנכונה בשפה ובטון הנכון לקהל לקוחות מסוים וגם בניהול משא ומתן כמובן. גם הבנת שפת גוף בצורה נכונה שייכת לתהליך של תקשורת בין אישית שתעזור לנו לתקשר נכון יותר עם הזולת.

כיצד היא באה לידי ביטוי בניהול עסק?

בכל הנוגע לעסקים, תקשורת בין אישית חשובה לכל מי שמעוניין ליצור מעגל של מועדון וגיוס לקוחות או קהל לקוחות על פי חוטים מקשרים ופיתוח עסקי. לדוגמא: יצירת קשרים אישיים עם לקוחות בחנות והפיכת היחסים ממוכר לקוח ליחסים קרובים יותר יעזור להגדיל את מעגל הלקוחות שירצו לקשר בין המוכר לחברים שלהם ומכאן תיווצר גם הגדלה של גודל הלקוחות וכוח קנייה גדול יותר. תקשורת בין אישית בארגונים גדולים היא מפתח להצלחה ויצירת הרמוניה בין העובדים.

כיום מציעות חברות רבות הדרכה וניהול תקשורת בין אישית, קורסים למנהלים שנועדו לפתח מנהלים ולעזור להם בתקשורת בין אישית בינם לבין הכפופים להם או עמיתיהם עבודה. ההדרכה עוזרת להבין את האחר, לפנות בצורה נכונה ולנהל שיחות וישיבות בצורה יעילה. צוות המומחים של Advising יתן לך את כל הכלים שצריך על מנת להצליח. לסיכום נאמר שתקשורת בין אישית טובה היא דרך להשגת מטרות והנעת עובדים ותהליכים תוך למידת האמצעים הנכונים להבנה, חיבור עם אנשים שונים ובעיקר עם עמיתים עבודה. לחיבור הנכון ולהשגת תוצאות פורות וטובות יותר הן ביחסים אישיים והן במקום העבודה.

קורסים לתקשורת בין אישית וניצול נכון של הידע הנרכש בכל הנוגע לתקשורת בין אישית יעזרו לנו להבין מה היא הדרך ומדוע אנו מתקשרים מרגישים ופועלים בדרכים מסוימות. באמצעות תקשורת בינאישית נכונה נוכל להציב יעדים ולהשיג מטרות, לבטא עצמנו טוב יותר, נבין את הפרטנרים שלנו טוב יותר ונהיה גם מובנים יותר. למידה של תקשורת בין אישית היא כמו למידת נהיגה והיא חשובה להצלחה אישית ועסקית. ברגע שנדע לנהוג ולבטא עצמנו בדרך הנכונה ניצור מעגלי היכרות גדולים יותר ונרקום קשרים ארוכי טווח ומבטיחים יותר.

קראו עוד: שפת גוף נכונה בעסקים

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ