בדוק את העסק שלך

ניהול עסק בישראל

ניהול עסק 

אזרחים ישראלים רבים חולמים לפתוח עסק בתחום מסוים שבו יש להם המון ידע. לעיתים זה קורה בגיל צעיר ולעיתים בגיל מבוגר אך בכל מקרה, ניהול עסק בישראל זו אחריות כבדה ויש לדעת הרבה מאד דברים לעומקם ולא רק את הפן המקצועי כמו לדוגמה מי שמקים עסק בנושא פרסום, מחשוב וכו’. המעטפת של ניהול עסק היא נושא חשוב ביותר שלומדים אותו בלימודים אקדמיים, או בקורסים שונים וההמלצה היא ללמוד זאת טרם פתיחת העסק, כדי לא לבצע טעויות שעלולות להיות אקוטיות. אופציה אחרת ללמידה היא להיעזר ביועץ עסקי שהוא מומחה בתחומו והוא ילווה את העסק החדש לאורך זמן כדי לייצב את הפעילות שלו ולהתוות את הדרך המתאימה לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.

מי שפותח עסק, אמור לבצע גם ניהול עסק בפן הפיננסי, לדעת להתנהל מול גורמים שונים כמו ספקים, לקוחות, רשויות המס, בנקים, חברות כרטיסי האשראי ועוד. כמו כן עליו לגלות עם הזמן בקיאות בכל מה שקשור לנושא זכויות עובדים כדי להעניק לכל אחד מהעובדים של העסק את מלוא הזכויות המגיעות לו על פי מה שקבוע בדיני עבודה הכלליים וגם בדיני עבודה עבור נשים בכל מה שקשור לנושאים כמו פוריות, היריון, חופשת לידה, שמירת מקום העבודה לאחר חופשת לידה ועוד. 

סיוע בעת ניהול עסק 

אדם ללא ניסיון בתחום של ניהול עסק באופן רוחבי, לא יכול לחלוש על כל צרכי העסק ללא סיוע מקצועי. זו הסיבה שיועץ מקצועי הוא נדבך חשוב בהתנהלות זו. יועץ זה יורד לרבדים העמוקים ביותר של ניהול עסק, כדי להבין את התכנון של אופן העבודה ובהתאם לכך הוא יציע אסטרטגית מהן הדרכים המתאימות יותר כדי להגיע להישגים כלכליים.

מימון להרצת העסק 

רוב העסקים אינם מסוגלים להתחיל לפעול ללא מימון ראשוני, עבור פעולות כמו השכרת משרד, גיוס עובדים, רכישת רהיטים, ליסינג לרכבים ועוד. זו הסיבה שהיועץ הכלכלי מכין תוכנית עסקית אשר כוללת את כל הפעולות שאמור לבצע העסק. כמו כן צפי של הכנסות על פי חודשים בשנה הנוכחית ובשנה הבאה. 

תוכנית עסקית זו היא הבסיס לקבלת מימון בנקאי באמצעות הלוואות ייעודיות לעסקים שהן בערבות מדינה. אם נציגי הבנק אשר בוחנים את הנתונים בתוכנית זו מאשרים את ההלוואה, מדובר במימון בתנאים הטובים ביותר שאפשר לקבל כדי להניע את העסק, מבחינת ריביות, עמלות וכמות שנות ההחזר. 

פיקוח ובקרה על העסק 

אחד היתרונות הגדולים של יועץ עסקי הוא בכך שלאור הניסיון שלו הוא רואה מיד כל מה שלא תקין, הדברים הללו צפים על פני השטח ולכן הוא בוחן אותם לעומק ומציע מידית פתרונות אופרטיביים אשר מתאימים לקטגוריה של ניהול עסק בתחום הספציפי. כאשר יש פיקוח ובקרה לאורך כל הדרך, מתבצע ניהול נכון ומיטבי של העסק. 

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ