בדוק את העסק שלך

מרוויח ולא רואה את הכסף? אתה חייב תוכנית עסקית

השאיפה הגדולה ביותר של כל עסק זה להגדיל את ההכנסות לעומת ההוצאות אבל לא תמיד הדברים מתיישבים כמתוכנן. מה עושים כשמרוויחים לא מעט כסף ולמרות שההוצאות קטנות יותר קיים גרעון בארגון? 

אם כל זה מוכר לכם ונמאס לכם לדרוך באותו המקום כל מה שאתם צריכים זו תכנית עסקית שתשנה את ההתנהלות הכושלת ותלמד אתכם דבר אחד או שניים על התנהלות נכונה בארגון. 

תכנית עסקית – להגשים את כל השאיפות ועדיין להישאר עם "כסף בכיס" 

פתיחת העסק החדש או שימור העסק מצריכים תוכנית עסקית – תכנית אחת שפותרת המון. התוכנית העסקית היא למעשה השלב החשוב ביותר כחלק משימור העסק אבל אם יש לכם עסק חדש זה למעשה הא' ב' של כל ארגון מתחיל שכל רצונו זה להצליח.

תכנון נכון של עתיד העסק וביסוס הכול על תכנית תיקח את היעדים הרצויים שלכם למקום הנכון ובטווח הזמן הקצר ביותר. כמו כן המשימות אשר יידרשו לביצוע יתבצעו אף הן תוך זמן קצר בזכות מסמך מפורט שבו יופיעו כל הפרטים המהותיים לרבות לקיחת הלוואה דרך הגופים המועדפים.

מחד, השוק מציג שפע של תוכניות עסקיות ומאידך יש תוכניות שאינן מתאימות לכל משימה או מטרה. לדוגמא, אם בדיוק פתחתם את העסק החדש שלכם יידרש מכם להסתמך על תוכנית מדויקת ביותר וזאת בכדי להפחית נזקים שיעלו לכם לא מעט. 

יש להיצמד לתוכנית עסקית שהיא מאוד ספציפית לצרכים שלכם וזאת על מנת להגדיל עד כמה שאפשר את סיכויי ההצלחה בזכות בידול המוצר או השירות ביחס למתחרים האחרים. 

מה כוללת בתוכה תכנית עסקית? 

תכנית עסקית "כהלכתו" תכלול בתוכה את עניין הכספים של הארגון, את עניין השיווק וכן את ההתנהלות המכירה. בעניין ניהול הכספים העסק יהיה חייב להיות מדויק ומתוכנן בהתאם וכמו שמתכננים התנהלות בבית פרטי על אחת כמה וכמה בעסק הרווי הוצאות שלעיתים עולות על ההכנסות עצמן.

הפרמטר הנוסף מדבר על תזרים המזומנים שנועד לתכנן היטב את ההכנסות לעומת ההוצאות של העסק. בעוד ההכנסות נובעות ממכירות וההוצאות מעלויות שוטפות חשוב מאוד להיות מודעים לדבר והכול במטרה אחת – לסנכרן, לצור איזון והכי חשוב לא לחרוג מהמסגרת שהקצאתם לעצמכם. 

בנוסף לכך, תכנית עסקית תכלול גם דוח רווח הפסד והיא תכלול בתוכה גם את צפי המכירות שלכם בהווה ובעתיד. אז אולי ברוב המקרים לא תדעו כמה תמכרו בעוד רגע נתון אבל אין ספק כי התוכנית תאיר לא מעט על ההתנהלות העסקית והתוצאה? התנהלות נכונה של העסק הן בהיבט ההפסד והן בהיבט הרווח. 

בסופו של דבר דוח הרווח וההפסד הוא זה שיטיל את הפור האחרון ויסייע לכם לשפר את תוצאות הארגון אם יידרש – הכול בהתאם ובזכות תכנית עסקית אחת שיכולה להשפיע לא מעט על עתיד העסק. 

 

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ