בדוק את העסק שלך

תוכנית עסקית פיננסית – איך להגדיל מכירות בעסק

ייתכן שאתם מוכרים מוצרים איכותיים ביותר, שגם שווים כל שקל שאתם גובים עליהם. אבל אם התוכנית העסקית שלכם לא תהיה בנויה נכון, אין ספק שאתם תחוו קשיים בהתפתחות העסקית שלכם, בצמיחה הכלכלית ובשגשוג של החברה, או הארגון. אז קבלו מס' טיפים מאיתנו למטרת בניית תוכנית עסקית פיננסית:

אם אמרו לכם שללא ייעוץ לעסקים ומלווה עסקי יהיה לכם קשה להתגבר על התחרות בתחום עיסוקכם, לא הטעו אתכם. נכון ל-2020, כמעט כל סוג של עסק יכול להפיק תועלת ענקית מהסיוע של יועצים ארגוניים אשר בונים תוכניות עסקיות פיננסיות למטרת שגשוג כלכלי עתידי. וכשמדברים על תוכנית עסקית פיננסית, באותה הנשימה גם חשוב להזכיר שלל תהליכים לבניית העסק. בואו נעמיק בכמה מאותם תהליכים.

תוכניות עסקיות לכל סוגי העסקים ולקבלת הלוואות

רוצים לבנות תוכנית עסקית פיננסית לעסק, אבל לא יודעים מהיכן להתחיל? בין אם אתם מסתייעים בשירותיו של יועץ ארגוני, יועץ עסקי או מלווה עסקי לעסקים, אתם תצטרכו לקחת בחשבון שלל הוצאות והכנסות, עלויות פרסום ושיווק, לקיחת הלוואות ועוד.

בעוד שתוכלו להסתייע ביועץ ארגוני בכדי לבנות תוכנית עסקית לקבלת הלוואה בתנאים אידיאליים, תוכלו גם לבנות תוכניות עסקיות שמטרותיהן יהיו נוספות ושונות. באופן כללי ומבלי לקבוע כאן כלל אצבע (כי כל בית עסק ומטרותיו השונות), תוכניות עסקיות נועדו לשם מינוף הפעילות של בית העסק.

מינוף הפעילות העסקית בעזרת בניית תוכנית מדויקת ויעילה

בין אם אתם מוכרים מוצרים או מספקים שירותים ללקוחות שלכם, אתם תמיד תצטרכו לקחת בחשבון את הבנייה של תוכניות עסקיות אלו, שכן הן עשויות למנף את הפעילות שלכם בכמה וכמה מונים. לידיעתכם, בניית תוכנית עסקית יכולה לכלול למשל חישוב של תקציבים שונים, אך לא רק.

במהלך בנייה של תוכניות עסקיות, מייצרים דו"ח רווח והפסד מדויק, שבעזרתו יהיה ניתן לתת אומדן מדויק על גבי הפעילות הכלכלית של בית העסק. בנוסף, יהיה גם ניתן לבחון את תזרים המזומנים בחברה או בארגון, מה שיאפשר שקיפות מלאה ויאפשר הבנה עמוקה יותר בכל מה שקשור לנושא התזרים, לעיכוב של תשלומים בארגון ועוד.

מה עוד יכללו תוכניות עסקיות?

כמובן, תוכניות עסקיות בדרך כלל יכללו גם בחינה וסקירה של ההוצאות על פרסום ושיווק, מה שתמיד ניתן לייעל טוב יותר ולנהל באופן יותר מדויק. חשוב לזכור, לעיתים בעלי עסקים נוטים "לשרוף" תקציבים בלתי מבוטלים על פרסום ושיווק, ולא תמיד בטוח שהתקציבים האלו מנוהלים נכון.

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ