בדוק את העסק שלך

העסק עובד אבל אין הכנסה? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור!

אין זה פשוט להיות בעל עסק. יש כל כך הרבה עיסוקים ונושאים לטפל בהם ובשורה התחתונה – כל בעל עסק רוצה להרוויח כסף, לשגשג ולהצליח בגדול. ללא קשר לתחום העיסוק זה אתגר לא גדול, בעיקר במציאות כלכלית כמו זו שאנו חיים בה כיום. הרבה מאד מכשולים עלולים להופיע בדרך וחשוב מאד לדעת איך להתמודד איתם, איך כדאי להתגבר עליהם ובמקרים רבים נעים וקל יותר לדעת שנמצאים בחברה טובה ושהקשיים האלה מהווים את מנת חלקם של עוד בעלי עסקים אחרים. מה שבאמת בעל עסק חייב להפגין כל הזמן זה אורך רוח וסבלנות, על מנת שהקשיים לא יישברו את רוחו ויגרמו לו לרצות לוותר על החלום שלו. נשאלת השאלה – איך עושים את זה?

הסיבות לחוסר הכנסה בעסק

הרבה דברים יכולים לגרום לכך שהעסק יהיה לא רווחי, בין אם באופן זמני ובין אם לאורך זמן. חשוב מאד להיות תמיד עם האצבע על הדופק ולדעת כל הזמן מה קורה, מה מצב ההכנסות ומה מצב ההוצאות. אם מגלים פתאום שיש בעיה בתזרים או באיזון שבין ההכנסות להוצאות – כנראה שיש בעיה עם ההתנהלות הרגילה של העסק וכאן יהיה המקום לבחון לעומק את הפעולות השגרתיות שהביאו לחוסר הידיעה הזה. התנהלות לא נכונה יכולה להביא איתה לא מעט תופעות לוואי שליליות שחוסר הכנסה יהיה רק אחד מהן. להלן כמה סיבות אשר בגינן העסק עלול להיות בהפסד – 

  • הוצאות מרובות לא מפוקחות.
  • אין מעקב מסודר אחרי כל סכום שנכנס או יוצא.
  • הוצאות התפעול או הניהול עולות על ההכנסות ממכירת שירותים או מוצרים.
  • ירידה בהפקת חומר שיווקי או פרסומי.
  • הימנעות מביצוע פעולות לחשיפת העסק ולהגדלת מעגל הלקוחות.

מכאן שהדרך להחזיר לעסק את ההכנסות שלו הן טיפול ממוקד במה שגורם לכך שההכנסות לא יגיעו והכי כדאי יהיה לבצע תהליך שכזה בחברת איש מקצוע צמוד שזו ההתמחות שלו – ליווי עסקים להצלחה או ייעוץ מותאם אישית לכל בעל עסק איך למנף את העסק שלו, להגדיל את ההכנסות ולנתח באופן יסודי את דרך ההתנהלות השוטפת.

טיפים שעשויים לעזור בהגדלת ההכנסות בעסק

בין אם ההכנסות נמוכות ובין אם אין הכנסות כלל בעסק – מדובר במצב שדורש בדיקה מעמיקה וביצוע הפעולות הנדרשות לשם שיפורו. בתהליך ליווי עם יועץ עסקי מקצועי אפשר יהיה להבין מה הבעיה וכמובן לטפל בה. הנה כמה טיפים כלליים שאפשר להתחיל איתם לפני שמתחילים את התהליך המעמיק – 

  • צמצום מירבי של פעולות שמוציאות כספים – ביצוע פעולות בתוך העסק במקום במיקור חוץ או האצלת סמכויות נוספת על העובדים הקיימים.
  • בחינה של מחירון השירותים או המוצרים.
  • ניתוח מחודש של קהל היעד וביצוע התאמה מחודשת של המוצרים על פי פילוח הקהל.
  • ביצוע פעולות שיווקיות ממוקדות.

הדבר הנכון לעשות במקרים כאלה הוא בניית תכנית עסקית בליווי של איש מקצוע מעולם הייעוץ העסקי. בעזרת התכנית הזאת אפשר יהיה ממש לצלול פנימה אל תוך אופן הניהול וההתנהלות של כל מאפייני העסק ולמצוא את הדרכים לשפר את התוצאות, את ההכנסות ואת חוות הדעת אודות העסק. איש מקצוע יכיר את כל ההיבטים שקשורים בניהול עסקים ויידע לבחון ביחד עם בעל העסק את מה שכנראה מקרטע אצלו או דורש שינוי מהותי. הסרת מכשולים או קשיים שכאלה בעזרת איש מקצוע תתברר כיעילה מאד כשבמבחן התוצאה אפשר יהיה לראות את ההכנסות גדלות ואת העסק משתקם מהמצב הבעייתי שנכנס אליו.

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ