בדוק את העסק שלך

המדריך המלא: איך למנף תזרים מזומנים לעסק שלך

כל בעל עסק יודע, תמיד יש להקפיד על מינוף תזרים המזומנים בעסק, בין אם מדובר בבית עסק קטן או גדול יותר. ואם לדייק את מילותינו, ללא תזרים מזומנים תקין, יהיה מאוד קשה לאותו בעל עסק להישאר פתוח ולא לפשוט את הרגל. אז בואו נדבר על דרכים למנף את תזרים המזומנים בעסק קטן:

ככל שתהיה לכם שליטה טובה יותר על תזרים המזומנים בבית העסק, ככה אתם תשפרו את הסיכויים שלכם לא רק לשרוד, אלא גם להצליח עסקית וכלכלית. וכשמדברים על ניהול תזרים מזומנים בעסקים, מדברים למעשה על 3 סוגים שונים של תזרימים. בואו נכיר כל אחד מהם, נבין היכן כדאי להשים את הדגש. ככה מנהלים תזרים מזומנים בעסקים קטנים, כל מה שצריך לדעת ב-2020:

ניהול תזרים מזומנים: מה חשוב לדעת?

רגע לפני שמדברים על ניהול תזרים מזומנים לעסק קטן ומכל סוג, אתם צריכים להכיר את ההבדלים בין סוגי תזרימי המזומנים השונים. לאחר שנכיר את סוגי התזרימים השונים, יהיה קל יותר להבין היכן טמונה הבעיה בניהול התזרים בעסק.

בעוד שישנו התזרים הנקרא תזרים תפעולי, ישנם גם תזרימי מזומנים אשר מקורם בהשקעות שונות, בהשקעות בציוד, מכירת נכסים (שאינה נובעת ישירות מהפעילות העסקית של בית העסק), תזרימי מזומנים שמתקבלים ממשקיעים ועוד.

כדאי לשקול את ריכוז ההוצאות בתוכנת מחשב אחת

אם התזרים התפעולי בבית העסק אינו תקין, זה למעשה אומר שהמכירות שלכם זקוקות באופן נואש למינוף. במקרים אלו, יהיה מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ עסקי. ייעוץ עסקי עשוי להיות בדיוק מה שימנף את הפעילות העסקית וישפר את תזרים המזומנים, אבל כמובן שיש צורך בבחירת היועץ הנכון והמתאים.

אם אינכם בטוחים בסיבות לכך שהפעילות העסקית והמכירות בשפל מסוים, ייתכן שאתם באמת צריכים יועץ ארגוני או יועץ לעסקים, שמצידם יעשו הכול בכדי לבחון את הפעילות הקלוקלת בבית העסק. כחלק מפעילותו של יועץ עסקי, הוא ינסה לרכז את ההוצאות שלכם עד כמה שניתן ובמקום אחד, כמו למשל בתוכנה לניהול הוצאות.

ככה משפרים את תזרים המזומנים בעסק קטן

ברגע שההוצאות מאוגדות ומרוכזות בתוכנה אחת, יהיה לכם הרבה יותר קל לעקוב אחר ההוצאות השוטפות והפחות שוטפות בבית העסק, מה שבסופו של דבר גם יכול להוביל לשיפור תזרים המזומנים. אבל לפני שמקבלים החלטות כאלו או אחרות, תמיד יהיה חשוב קודם כל לבנות תוכנית פעולה נכונה ומדויקת.

ייעוץ עסקי גם יכלול בנייה של תוכניות עסקיות, כולל תוכניות עסקיות לשיפור וניהול תזרים המזומנים בעסק. כמובן, בכל הנוגע להשקעות שמטרתן לשפר את תזרים המזומנים בעסק, אנחנו ממש לא נייעץ לכם כאן. מאחר שהשקעות הן עסק ריסקי ביותר, אתם חייבים להתייעץ עם בעל מקצוע המספק ייעוץ עסקי מדויק.

ייעוץ לעסקים קטנים עם ניסיון של 20 שנים

בכל מקרה שבו אתם שוקלים להשקיע בציוד או בהשקעות חוץ למטרת שיפור תזרים המזומנים, אתם מוזמנים לבדוק מי הן חברות הייעוץ הכי מומלצות לשם כך. בנקודה זו אנחנו רוצים להכיר לכם את חברת ADVISING – ייעוץ לעסקים קטנים לשיפור תזרים המזומנים.

עם ניסיון של 20 שנים ובהובלתו של אסי קומבליס, חברת ADVISING תספק לכם את השירות המדויק ביותר למטרת שיפור התזרים בעסק שלכם. אתם מוזמנים להסתייע בשירותי החברה הנ"ל גם בעבור בניית תוכניות עסקיות, סיוע בשלבי פתיחת עסק קטן ועוד. אל תתפשרו על פחות מאשר סיוע של טובי המומחים, שיהיה בהצלחה!

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ