בדוק את העסק שלך

פיתוח מנהלים

כלים אפקטיביים לפיתוח מנהלים

במידה וחשבתם שכשירותו של אדם לנהל ארגון ולהצליח בתפקידו ביד רמה, היא תוצאה של תכונות מולדות בלבד, וכי ניהול אפקטיבי ומוצלח הוא תוצאה של אישיות סוחפת – אין בהנחות אלה כדי להעיד על האמת.

העובדות בשטח מראות כי מנהלים המצליחים בתפקידם, אשר מביאים את הארגון להשגת מטרותיו, יודעים להניע את העובדים ומנצלים את המשאבים העומדים לרשותם בצורה אפקטיבית, הנם בעלי כישורי ניהול מפותחים. כישורים אלה ניתנים ללמידה ולשיפור מעת לעת.

כיצד תסייע תוכנית פיתוח מנהלים לעסק שלי?

כושר ניהול הוא מיומנות. המיומנות הזו מכשירה את המנהל לעמוד באתגרים השונים המוצבים בפניו ביומיום: תהליכי קבלת החלטות, יזימת הצעות חדשות, הנעת הארגון לעבר היעדים שהוצגו, בהתגברות על התנגדויות ונוספים.

מנהל אשר הוכשר בתוכנית מקצועית לפיתוח מנהלים, ייטיב לעמוד מול המשימות העומדות בפניו ויביא את הארגון לתוצאות העסקיות הטובות ביותר.

מה כוללת הכשרת פיתוח מנהלים?

תהליך פיתוח מנהלים כולל לימוד ופיתוח המיומנויות הנדרשות מתוקף המשרה, אם בעסק קטן ואם בחברות וארגונים גדולים. בין הנושאים הנסקרים בהכשרה ניתן למנות סגנונות ניהול, ניהול משא ומתן מוצלח, תהליך קבלת החלטות, מכירות ושיווק, כיצד להתמודד עם לקוחות, איך להעביר פרזנטציות יעילות ותכנים נוספים.

גם למשאב האנושי בארגון ניתן חלק חשוב בהכשרה זו. זאת, מאחר והמשאב החיוני ביותר להצלחת החברה והשגת יעדיה הוא ללא ספק העובדים.

במסגרת ההכשרה יילמדו הדרכים להנעת העובדים, כיצד לערוך משובים, ניהול התנגדויות, איך לנהל תקשורת חיובית עם הצוות, יישום סגנונות הניהול השונים ועוד.

בנוסף, מכשירה התוכנית את המנהלים להתמודדות עם בעיות מורכבות אשר כוללות משתנים רבים וניהול משברים. תוכנית ההכשרה מציידת את המנהל ב"ארגז הכלים" השלם והטוב ביותר אשר יביאו אותו למלא את התפקיד בצורה המיטבית להצלחת העסק.

היתרונות בתוכנית על פני הרצאות וסדנאות אחרות?

היתרון בהכשרה זו הוא שניתן דגש רב על יישום מעשי. אין במטרת ההכשרה להעביר תיאוריות וחומר לימודי שלא ניתן למדוד את ערכו בחיי העסקים היומיומיים.

תהליך פיתוח מנהלים כולל תרגול מעשי של החומר הנלמד והצבת המנהל באופן מאתגר מול דילמות חדשות, תוך מתן כלים לפתרונן.

רבים מניחים כי כישורים שונים אשר נדרשים ממנהלים בניהול ארגונים, הן מיומנויות אשר יכולות להירכש עם הזמן ועם הניסיון. ואמנם, מקצת מהמחקרים מציעים כי מנהלים נבנים כתוצאה מהצלחות שחוו בעבודתם העסקית בעבר.

אולם, בשוק תחרותי וסוער כעולם העסקים אין מקום לטעויות, והרי שהצלחות אלה אינן תוצאה של נסיבות מקריות אלא של לימוד אינטנסיבי, אבחון, מחקר ויישום.

פיתוח מנהלים במסגרת ייעוץ עסקי וארגוני, שואבת את התוכן מדילמות מדויקות הנוגעות לפעילותם השוטפת של עסקים בימינו, תוך התייחסות לסביבה אשר אלו פועלים בה. חברות ייעוץ עסקי וארגוני אשר מתמחות בתוכניות הכשרה של פיתוח מנהלים, התוו את תוכנית ההכשרה לאחר מחקר מעמיק והסקת מסקנות מניסיונות עבר, ומציעות את כל הדרוש על מנת להפוך מנהל למנהיג.

פיתוח מנהלים הנו סעיף אחד בהליך הייעוץ הארגוני והעסקי. השיטת שלנו  ADVISING מספקת להנהלה ולסגל ארגז כלים עשיר, תוך פיתוח מיומנויות ניהול ותפעול אשר חיוניות לפעילות הארגון בטווח הארוך והקרוב כאחד.

חייגו עכשיו בדיקה עסקית פנייה בווטסאפ